Vedení a zpracování účetnictví

Česká daňová správa

Roku 2013 přišly výrazné změny v rámci České daňové správy, která prošla poměrně rozsáhlou reorganizací. Změna byla provedena hlavně ve struktuře daňové správy, která je tvořena několika finančními ředitelstvími, Generálním finančním úřadem a více jak stovkou finančních úřadu, mimo jiné i specializovaným finančním úřadem.

Tato změna se týká hlavně nahrazením, konkrétně se jedná o orgány Finanční správy a vznikla tak zcela nová soustava České daňové správy, která od roku 2013 převzala veškeré kompetence a úkoly výše zmíněných úřadů a pracovišť. Finanční správu tedy v současné době tvoří následující finanční orgány:

  • 14 finančních úřadů 
  • Specializovaný finanční úřad 
  • Generální finanční ředitelství 
  • Odvolací finanční ředitelství

Odvolací finanční ředitelství je zcela nový orgán, který až do současné doby v České republice neexistoval. Jeho sídlo je současně v Brně, ačkoli vykonává svou činnost po celé republice a funguje jako odvolací orgán státní správy. V rámci odvolacího řízení jde o velmi podstatný krok, díky kterému je možné sjednotit postupy řízení. Velmi podstatnou úlohu v rámci kontrol má Specializovaný finanční úřad, kterému pravomoce zůstávají a některé pochopitelně přibývají. Jde hlavně o činnosti v rámci kontroly hazardu, činnosti v oblasti kontroly druhého důchodového pilíře a zajišťuje i plnou komunikaci mezi penzijními společnostmi, jež v České republice působí v oblasti onoho druhého pilíře a penzijního připojištění.

Česká daňová správa zajišťuje elektronickou podporu a to na svých internetových stránkách, které jsou velmi přehledně sestaveny. Internetový portál České daňové správy má k dispozici online podporu, která je k dispozici každému, kdo potřebuje snadno a rychle vyřešit problémy a najít vhodné řešení ve stávající situaci, která může být i problematická.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Výpočet daní a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.