Vedení a zpracování účetnictví

Digitalizace papírových dokumentů

Digitalizace papírových dokumentů není jen skenování jednotlivých papírových dokladů do počítače. Proces je to náročnější, zato daleko efektivnější a přináší celou řadu výhod a možností, díky kterým je možné bezpečně skladovat a archivovat účetní doklady a uzávěrky. Jedná se o technologicko-logistický proces, který se skládá z několika kroků, jež jsou založeny nejen na skenování, ale i následné úpravě dokumentu ve vhodném programu.

Pokud potřebujete převést papírové dokumenty do digitální podoby, v první řadě je nutné vybrat vhodný program, který bude schopen vám co možná nejvíce pomoci v rámci následné úpravy dokumentu.

Bez kvalitního programu se rozhodně neobejdete, přičemž každý vhodný software pro digitalizaci dokumentů musí disponovat optickým rozpoznáváním obrázků a textů. A nejen to. Vhodný softwarový program musí umět převádět dokumenty do digitální podoby jako celek. Program při kompletaci a převádění zachovává styly písem i číslování nebo jiných grafických prvků, zachová skenovaný dokument a automaticky zjistí jazyk, ve kterém je naskenovaný dokument vytvořen. Programy pro digitalizaci jsou tak ideálním řešením pro každého podnikatele, firmu nebo živnostníka, který dává přednost dokumentům uloženým v počítačové podobě, nikoli v té papírové.

Digitalizační software vám tedy může nabídnout následující služby: 

  • automatické získávání indexů a informací psaných v dokumentu 
  • vytěžování ručně i strojově psaných informací v jakémkoli jazyce 
  • optické rozpoznávání textů a obrázků 
  • rozpoznání kvality i typu skenovaného dokumentu 
  • rozpoznání dokumentu foceného mobilním telefon nebo fotoaparátem 
  • rozlišení a zachování stylu písma, číslování i jiných prvků v grafické podobě 

 

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Archivace účetních dokladů a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.